Skip to main content

Dlaczego technologia 4MHz?

Radiochirurgia zwana także elektrochirurgią o wysokiej częstotliwości została doceniona od badań oraz opublikowanej pracy Manessa i współpracowników w 1978 r., kiedy zdefiniowali idealną częstotliwość waporyzacji i cięcia 4 000 000 cykli na sekundę lub 4 MHz, z bezpośrednią zależnością między częstotliwością prądu a bocznym efektem termicznym, który decyduje o jakości gojenia i cięcia podobne do skalpela chirurgicznego.

Elektrochirurgia ogólnie działa z prądem przemiennym. Oznacza to, że biegunowość prądów zmienia się (+/-), powodując aktywacje dodatnich lub ujemnych zjonizowanych cząstek wewnątrzkomórkowych, które przemieszczają się z jednej strony na drugą w poszukiwaniu przeciwnego bieguna. Gdy wzrost temperatury w tkance następuje stopniowo, to prowadzi do odparowania wewnątrzkomórkowej wody, aż białka zaczynają się denaturować i koagulować. Powoduje to śmierć komórki przez wysuszanie i karbonizację oraz znaczne termiczne uszkodzenia sąsiedniej tkanki. Gdy bieżąca częstotliwość jest bardzo wysoka (4 000 000 cykli na sekundę) ruch wewnatrzkomórkowy jest tak duży, że generuje ciepło, które gwałtownie podnosi temperaturę do 100°C powodując wrzenie, ekspansję i eksplozję wewnątrzkomórkową, zjawisko znane jako waporyzacja. Jest to proces pozwalający na atraumatyczne cięcie i/lub koagulację tkanki, a wycięty fragment posiada jakość klasyfikującą go do badania histologicznego, tak jak w przypadku klasycznego skalpela chirurgicznego.

Na czym polega rewitalizacja skóry oraz błony śluzowej?

Precyzja dzięki „SmartShot”

Funkcja „SmartShot” automatycznie aktywuje się pod czas zabiegów frakcyjno-mikroigłowych, które stosujemy dla rewitalizacji skóry albo błony śluzowej.

Wyjątkowa funkcja „SmartShot” pozwala na frakcyjne sterowanie losowymi impulsami albo rozdzielanie energii w równych odległościach, wykorzystując technologię częstotliwości radiowych „RF” do precyzyjnego doprowadzania energii subablacyjnej, która oddziałowuje na skórę właściwą i w minimalnym stopniu uszkadza naskórek. Dzięki automatycznej funkcji „SmartShot” zabiegi radiofrekwencji o działaniu mikroablacyjnym (MAFR) są wyjątkowo bezpieczne, ponieważ pod czas wykonania zabiegu, po naciśnięciu pedału aktywatora, 64 igły na końcówce frakcyjnej nie są zasilane w tym samym czasie, a dostarczanie energii jest losowe, podzielone na kolumny z ośmiu igieł. Dwie kolumny leżące u podstawy nie strzelają w sekwencji, zapobiegając w ten sposób sumowaniu efektu termicznego. Ten efekt, znany jak czas relaksacji, pozwala na wystarczające chłodzenie tkanek, znajdujących się w sąsiedztwie miejsca oddziaływania w całkowicie nienaruszonym oraz zdrowym stanie, co umożliwia neokolagenez i neoelastogenez w tym miejscu. Pod wpływem impulsów RF następuje przyspieszenie regeneracji skóry właściwej poprzez stymulacją fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, jak również regeneracji naskórka dzięki migracji keratynocytów.

Efekty

• Efekt odnawiania powierzchni skóry i jej ujędrniania: odnawianie powierzchni skóry polega na rewitalizacji starych włókien kolagenowych poprzez ponowne ich kurczeniu i syntezę nowych włókien.

• Brak formowania dużych strupów: w przeciwieństwie do dermabrazji i głębokiego złuszczania naskórka, zabieg radiofrekwencji o działaniu mikroablacyjnym (MAFR) powoduje powstawanie mikro strupów, które ustępują w ciągu pięciu do siedmiu dni po zabiegu.

• Czas rekonwalescencji zredukowany do minimum: metoda ta zapewnia bardzo szybką regenerację, co pozwala na niemal natychmiastowy powrót pacjentów do codziennych zajęć