FAQ dla Pacjenta

Jak działa Loktal?

Loktal wykorzystuje zjawisko radiofrekwencji o częstotliwości 4mHz. To bezpieczne zjawisko wykorzystywane w medycynie ogólnej i estetycznej. W przypadku zabiegów rewitalizujących nasze urządzenie podgrzewa skórę stymulując jej naturalne procesy fizjologiczne, czyli wytwarzanie kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, zwiększa jej gęstość i poprawia owal twarzy. Stopniowo znikają rozstępy, przebawienia i blizny.

Z kolei w przypadku zabiegów chirurgicznych, takich jak labioplastyka, leczenie nietrzymania moczu czy blefaroplastyka, Loktal działa jak zimny skalpel – umożliwia lekarzowi większą precyzję ruchów, ogranicza krwawienie podczas zabiegu, zmniejsza bolesność oraz przyspiesza gojenie się skóry.

Co to jest radiofrekwencja?

Radiofrekwencja jest zjawiskiem fizycznym i odnosi się do przemiennego prądu elektrycznego, tzw. prądu elektrycznego okresowo zmiennego. W naszym życiu spotkamy się z tym zjawiskiem bardzo często. Źródłami naturalnymi fal radiowych są m.in. wyładowania atmosferyczne czy zjawiska geologiczne we wnętrzu Ziemi. Źródłami sztucznymi natomiast są nadajniki radiowe czy komputery.

Fale radiowe w zależności od ich długości dzielą się na pasma radiowe – w medycynie estetycznej i kosmetologii interesuje nas zakres fal częstotliwości od 3 do 7 MHz. Działanie Loktala oparte jest na radiofrekwencji o częstotliwości 4mHz.

Jak wygląda znieczulenie do zabiegów?

Zabiegi rewitalizujące oraz usuwanie blizn i przebarwień: krem znieczulający lub znieczulenie nasiękowe.

Blefaroplastyka: znieczulenie nasiękowe.

Nietrzymanie moczu: krem znieczulający.

Do jakich zabiegów służy Loktal?

Loktal to aż 77 wskazań zabiegowych, nie sposób wymienić tu wszystkich. Jednymi z najpopularniejszych są:

  • Rewitalizacja skóry, dająca efekt odmłodzenia i poprawy owalu twarzy;
  • Leczenie blizn potrądzikowych i po cc, przebarwień oraz rozstępów (efekty widoczne są już po pierwszej serii);
  • Labioplastyka, czyli plastyka okolic intymnych (niesymetryczność czy przerost warg sromowych utrudniający codzienne funkcjonowanie);
  • Blefaroplastyka (plastyka górnej powieki, usunięcie nadmiaru skóry, tzw. opadająca powieka);
  • Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu (częsta przypadłość po porodzie oraz u osób dojrzałych).

Czy zabiegi można wykonywać latem?

Tak, zabiegi z użyciem Loktala można wykonywać latem. Rewitalizację, zabiegi odmładzające czy usuwanie blizn, przebarwień i rozstępów można przeprowadzać przez cały rok. Opalanie się nie jest przeciwwskazaniem, jednak my zawsze – niezależnie od tego czy planujesz zabieg czy nie – zalecamy stosowania kremów z filtrem.

Jak przygotować się do zabiegów?

Odwiedź naszą stronę NewU lub kliknij tutaj, aby przeczytać najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące zabiegów z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej.

Gdzie mogę skorzystać z zabiegów?

Loktal jest coraz popularniejszym urządzeniem, stosowanym przez lekarzy w gabinetach i na oddziałach szpitalnych na całym świecie. W Polsce jedynym dystrybutorem urządzenia jest nasza firma NewU z siedzibą w Warszawie. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki gabinetów, aby sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy można skorzystać z zabiegu urządzeniem Loktal.

Możesz się również zgłosić, jako pacjentka na zabiegi przeprowadzane podczas naszych szkoleń dla lekarzy. Takie zabiegi odbywają się pod okiem doświadczonego lekarza, będącego naszym Instruktorem i mają gwarancję niższej ceny. Szkolenia odbywają się przez cały rok w różnych miastach Polski – wypełnij formularz lub napisz do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku @Ponitcedopiekna. Polub nasz profil, jeśli chcesz być na bieżąco z terminami szkoleń.