Ginekologia estetyczna i funkcjonalna

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej i funkcjonalnej to zarówno zabiegi chirurgiczne, jak i nieinwazyjne z użyciem urządzeń Megapulse HF Fraxx i Wavetronic 6000 Touch. W zależności od wskazań można je ze sobą łączyć także z innymi metodami zabiegów ginekologicznych, np. tych z użyciem nici waginalnych czy wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Labioplastyka

To chirurgiczna korekta warg sromowych mniejszych, których przerost utrudnia kobiecie codziennie funkcjonowanie, wpływa na jej relacje z partnerem, obniża samoocenę. Labioplastykę można wykonać precyzyjnym nożem radiochirurgicznym, który zastępuje tradycyjny skalpel. Lekarz ma pełną kontrolę nad cięciem, a dzięki temu, że boczne tkanki nie ulegają zwęgleniu, rana ładnie się goi i zrasta, pozostawiając minimalne ślady. Z zabiegu korzystają kobiety w różnym wieku, najczęściej między 25-50 rokiem życia.

Powodem plastyki warg sromowych może być ich przerost, asymetria lub deformacja. Ilustracja obrazuje różny kształt warg sromowych przed i po zabiegu labioplastyki.

Rewitalizacja pochwy

To kolejny zabieg skierowany do kobiet zarówno młodszych, np. po porodach siłami natury, leczeniu hormonalnym, z problemami nawracających infekcji, itd., jak i starszych, będących w okresie okołomenopauzalnym. Rewitalizacja pochwy przywraca odpowiednie nawilżenie, zwiększa napięcie i elastyczność ścian pochwy, co z kolei wpływa na zwiększenie doznań seksualnych, zmniejsza częstotliwość występowania infekcji dróg intymnych. Zabieg nie jest bolesny, poprzedza go znieczulenie specjalnym kremem. Wykonywany jest urządzeniem Megapulse HF Fraxx i elektrodą frakcyjną, wyposażoną m.in. w system kontroli wilgoci w tkankach. Dzięki niemu lekarz ma pewność, że zabieg przebiega prawidłowo, a impulsy elektromagnetyczne przedostały się do tkanek.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Nowoczesna i nieinwazyjna metoda leczenia za pomocą urządzenia Megapulse HF Fraxx marki Loktal daje nadzieję wielu kobietom, zmagającym się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Dolegliwość nie jest zależna od wieku — może pojawić się np. po porodzie siłami natury, albo u dojrzałych pacjentek. Dzięki elektrodzie Fraxx lekarz obkurcza ściany pochwy wokół cewki moczowej, w wyniku czego są one bardziej napięte i nie przepuszczają moczu.