WAVETRONIC 6000 Touch

Wavetronic 6000 Touch Loktal

Urządzenie Wavetronic 6000 Touch to skalpel wysokiej częstotliwości. Ta część urządzenia Loktal może działać samodzielnie. Wykorzystuje sinusoidalną technologię energii elektromagnetycznej o częstotliwości roboczej 4 MHz, wytwarzając waporyzację skóry w sposób podobny do technologii laserowej CO2 , która działa na podobnych podstawach biofizycznych.

Pozwala na uzyskanie precyzyjnego cięcia oraz koagulacji tkanek delikatną i bezurazową metodą. Ilość ciepła utajonego dostarczonego sąsiednim tkankom w przypadku zakresu megaherców jest znacznie mniejsza niż w przypadku niskich częstotliwości w paśmie kiloherców (kHz).

Precyzja: nacięcia i cięcia są niezwykle precyzyjne na szerokiej gamie tkanek (w tym tkanek miękkich). Sąsiednie tkanki nie ulegają uszkodzeniom termicznym, a wycięty fragment ma jakość klasyfikującą go do badania histologicznego, tak jak w przypadku klasycznego skalpela chirurgicznego.

Wygoda: wyjątkowo lekka rękojeść, łatwa w operowaniu; jest jednorazowego lub wielokrotnego użytku; z lub bez cyfrowego włącznika palcem zapewniającego zachowanie sterylności. Podwójny pedał aktywujący z niezależną aktywacją do cięcia/koagulacji, całkowicie wodoodporny z systemem izolacyjnym, chroniącym przed porażeniem elektrycznym lub zwarciem.

Minimalizacja ryzyka: Zastosowanie wysokiej częstotliwości zapewnia doskonałą jakość cięcia przy minimalnym krwawieniu, szybkim gojeniu i redukcji blizn przerostowych. Płytka wielokrotnego użytku z powłoką izolacyjną z nylonu – zgodna ze standardami bezpieczeństwa, chroni przed porażeniem prądem elektrycznym lub oparzeniami. Funkcja monitorowania płytki z alarmem dźwiękowym i wizualnym w przypadku awarii spowodowanej złym kontaktem lub rozłączeniem.